w , ,

21 marca ruszają targi EuroGastro 2012

Targom EuroGastro będą towarzyszyć interesujące wydarzenia merytoryczne dla branży HoReCa, a także szereg pokazów, degustacji, festiwale, konkursy oraz licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny.Honorowy patronat nad targami EuroGastro 2012 objął Waldemar Pawlak, Wiceprezes Rady Ministrów iMinister Gospodarki.

Na zwiedzających czekać będzie 281 stoisk. Swoje propozycje przedstawią nie tylko polskie przedsiębiorstwa, ale również firmy z 21 innych krajów, w tym: z Austrii, Belgii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. Podczas targów będzie można zapoznać się również z ofertą wystawców z tak odległych i egzotycznych zakątków, jak Chiny, Maroko czy Indie.

Wśród nich znajdą się zarówno producenci i dystrybutorzy wyposażenia, sprzętu dla gastronomii, mebli oraz akcesoriów, jak również żywności, w tym produktów i półproduktów cukierniczych, lodziarskich i piekarskich oraz napojów, win, kawy i herbaty. Na stoiskach można również znaleźć ofertę oprogramowania dla gastronomii, a także środków czystości i odzieży roboczej dla branży HoReCa.

Dzięki szerokiej gamie prezentowanego asortymentu i ciekawym imprezom towarzyszącym, targi są nie tylko interesującym wydarzeniem, ale przede wszystkim dają możliwość nawiązania kontaktów biznesowych, które nierzadko owocują intratną współpracą– podkreśla Grzegorz Sendor, szef projektu EuroGastro.

Wielu wystawców będzie ubiegać się o tytuł Najlepszego Produktu Targów EuroGastro, który da im prawo do posługiwania się unikatowym logo „Najwyższa Jakość Targów EuroGastro 2012”.

Kulinarne atrakcje

Pierwszego dnia targów ekspert i doradca kulinarny, rodowity Grek, Theofilos Vafidis, znany m.in. z programu „Europa da się lubić”, podczas VII Festiwalu Kuchni Greckiej, będzie zachęcał hotelarzy, restauratorów, kucharzy i konsumentów do swoich rodzimych smaków. Tego dnia odbędzie się również konkurs kulinarny na dania inspirowane smakami Hellady i IV Polski Festiwal Carvingu.

Drugiego dnia EuroGastro młodzi kucharze, będą walczyć w autorskim konkursie mistrza kuchni – Roberta Sowy o tytuł „Kulinarny Talent”. Z kolei trzeciego dnia odbędzie się m.in. pokaz „Kuchnia pachnąca tradycją, czyli prezentacja kultury i tradycji kulinarnych Podlasia”, przygotowany przez szefa kuchni i dyrektora gastronomii w hotelu Warszawa Spa&Resort w Augustowie – Marcina Budynka. Goście będą mogli obserwować przyrządzanie lokalnych dań z zachowaniem tradycyjnych receptur i z użyciem nowoczesnych technik kulinarnych.

Wszystkie pokazy kulinarne dostarczą nie tylko doznań artystycznych, ale również smakowych. Chętni będą mogli skosztować rarytasów, przygotowanych podczas prezentacji.

Głodni wiedzy

Dla uczestników targów organizatorzy przygotowali również szereg wydarzeń merytorycznych. Targowe wykłady i warsztaty, co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Miejsca na dwa spotkania już od miesiąca są wyczerpane. Komplet słuchaczy błyskawicznie zebrało szkolenie „Wino w restauracji”, organizowane przez magazyn „Czas Wina”, które odbędzie się trzeciego dnia targów, a także zaplanowane na pierwszy i drugi dzień EuroGastro certyfikowane szkolenie „Jak zdobyć klientów i nie zbankrutować, czyli rozważny marketing w czasach kryzysu”, które przeprowadzi serwis informacyjno-kulturalny GdzieZjesc.info

Na tych, którzy nie zdążyli się zapisać na te spotkania, czekać będą również inne wydarzenia merytoryczne, w tym m.in. seminarium „Gastronomia w obliczu zmian”, zorganizowane przez Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz wykład „Standardy produkcji, standardy hodowli – co za nimi stoi? Czy to dla naszego dobra?”, który przygotuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni.

Słodkie inspiracje

Podczas EuroGastro będzie można spotkać znakomitych mistrzów cukiernictwa, którzy dzielić się będą ze zwiedzającymi swoim doświadczeniem i oryginalnymi pomysłami.

Pierwszego dnia targów, odbędzie się między innymi pokaz tworzenia pralin, trufli czekoladowych oraz dekoracji w stylu angielskim oraz konkurs degustacyjny dla zwiedzających, których organizatorem jest wybitny cukiernik Tomasz Deker.

Drugi dzień targów przyciągnie z pewnością nie tylko miłośników słodkich smakołyków, ale również chętnych do udziału w akcji charytatywnej. Podczas pokazu sztuki cukierniczej pt.: „Bajkowe inspiracje czekoladowe”, członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni: Bożena Sikoń, Tomasz Deker oraz Paweł Mieszała wyczarują misterne rzeźby czekoladowe, a gwiazdy showbiznesu i inne sławy będą ozdabiać czekoladowe jaja wielkanocne, które następnie zostaną zlicytowane. Dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Porozumienie bez Barier”. W akcji charytatywnej weźmie udział osobiście Pierwsza Dama Jolanta Kwaśniewska. Aukcję poprowadzą reżyser oraz dziennikarz Paweł Pochwała oraz znany i lubiany mistrz kuchni Robert Sowa.

Ostatniego dnia targów odbędzie się krótki kurs, podczas którego Tomasz Deker pokaże, jak z pasją wykonać wyjątkowe przysmaki wielkanocne i inne desery z użyciem czekolady. Tego dnia również będzie miał miejsce pokaz nowoczesnych technik dekorowania tortów w stylu angielskim – tortownia.pl. Chętni będą mogli skorzystać z konsultacji cukierniczych z Bożeną Sikoń – Mistrzem Cukiernictwa, która jest organizatorka pokazu.

Kawowe impresje

Podczas targów zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z oryginalnymi metodami i profesjonalnym sprzętem do zaparzania kawy, a także degustować i kupować różnego rodzaju ziarna i dodatki do kawowych napojów.

Ponadto na gości czekać będą fascynujące pokazy baristów. Drugiego dnia targów odbędą się między innymiII Polskie Mistrzostwa Brewers Cup, zorganizowane przez Q Coffee i Consonni Gourmet s.c. we współpracy z MT Targi.Wezmą w nich udział zarówno profesjonalni bariści, jak i kawowi amatorzy. Zawodnicy będą mogli zastosować dowolne metody parzenia, z wyłączeniem tych, wymagających użycia urządzeń mechanicznych zasilanych prądem, takich jak ekspres ciśnieniowy.

Brewers Cup to nie jedyne na EuroGastro wydarzenie dla amatorów kawy. W hali wystawienniczej odbędą się również XI Polskie Mistrzostwa Barista 2012. Pierwszego dnia targów – półfinał, trzeciego dnia – finał. Organizatorem Mistrzostw Polski Barista jest Apro Trade. Patronat nad zawodami objęła Speciality Coffee Association of Europe (SCAE).

Większość atrakcji targowych i wydarzeń towarzyszących będzie otwarta dla publiczności i inie wymaga dodatkowych zapisów.

Rejestracja online na targi EuroGastro została zakończona. Zwiedzający, którzy do tej pory nie zarejestrowali się, będą mogli dokonać tego na miejscu, w Centrum MT Polska.

Więcej informacji: www.eurogastro.com.pl

Avatar photo

Napisane przez Marta Winiarska

Agencja studio PRowokacja ponownie dla Wilkinson

Biotechnologiczna tęcza