w

13 NAWYKÓW LUDZI SUKCESU – JAK ONI TO ROBIĄ?

Wstają o 5 rano, medytują, udają się na odosobnienie, pomnażają majątek, podróżują w najdalsze zakątki świata – to tylko kilka z działań tzw. „ludzi sukcesu”. Każdy z nas zastanawia się jakie życiowe zmiany doprowadzą nas do wymarzonego celu. Śledzimy znanych i lubianych, podpatrujemy ich zwyczaje, rutyny. Jak przekonuje Fryderyk Karzełek, mentor, szkoleniowiec i autor wielu książek, faktycznie istnieje 13 takich nawyków, które pomogą nam w osiągnięciu wymarzonego życia. Co zatem powinniśmy robić aby osiągnąć sukces? 

Każdy z 13 nawyków ludzi sukcesu pomaga dbać przede wszystkim o równowagę w sześciu obszarach  życia, a są nimi praca, finanse, permanentny rozwój osobisty, czas dla siebie, relacje i zdrowie. Wdrażanie nawyków wymaga samodyscypliny, która przydaje się właściwe we wszystkich sferach naszego życia.

– Samodyscyplina i wytrwałość są bardzo ważne, bo rzadko kiedy sukces i bogactwo spada z nieba. Większość z nas musi na nie ciężko pracować, często zaliczając spektakularne porażki, bankructwa itp. Dlatego ja uczę, że takie nawyki jak panowanie nad swoimi emocjami (bardzo trudne, ale niezwykle kluczowe w kontaktach prywatnych i biznesowych), praktyka uważności, skrupulatna praca nad realizacją marzeń (rozpiszmy je sobie krok po kroku), czy nawet bycie życzliwym wymagają ćwiczeń i samodyscypliny. Jednak opanowanie tych nawyków przyniesie nam plusy w każdej sferze życia. – tłumaczy Fryderyk Karzełek.

Planowanie, współpraca, dbanie o zdrowie to także nawyki jakie musimy wprowadzić do codzienności.

– Jestem wielkim zwolennikiem planowania. Z resztą w ostatnich latach listy „to-do” zrobiły prawdziwą furorę. Także zalecam zacząć dzień z gotowym planem, aby nie marnować czasu i energii na zastanawianie się jaki ma być dziś mój kolejny krok. Wykorzystajmy także współpracę, doceniajmy współpracowników, partnera w domu ale też dzielmy się obowiązkami. Nie musimy robić wszystkiego sami. Kolejną ważną rzeczą jest dbanie o własne zdrowie. Taka przyziemna sprawa, a często o niej zapominamy. Regularne badania, dieta, ruch są ważne dla ciała i umysłu, lepiej zapobiegać niż leczyć. – mówi Fryderyk Karzełek. – To na co warto zwrócić uwagę, to proaktywne życie, nie czekajmy na okazję, sami ją twórzmy. Trudność każdemu z nas sprawia często mówienie „nie”, a bycie asertywnym i podnoszenie swojej samooceny, to bardzo ważne cechy ludzi sukcesu. Musimy być pewni siebie i nauczyć się odmawiać, gdy czujemy, że coś nie jest dla nas dobre. 

Fryderyk Karzełek uczy także, że należy przeznaczać czas na samorozwój i indywidualne myślenie. Ludzie sukcesu nawet na wysokich stanowiskach nieustannie się uczą, rozwijają, dokształcają, więc nie należy w tym ustawać. – to pozwoli nam wprowadzić ostatni, bardzo ważny nawyk, czyli zrozumienie otaczającego nas świata, wtedy łatwiej nam przekonać innych do własnej wizji – dodaje mentor.

Wszystkie powyższe nawyki nie są łatwe, ale tak jak z porannym wstawaniem, należy sobie je wypracować, aby z pomocą tych umiejętności łatwej osiągać cele i dążyć do sukcesu.

Tomiki 13 nawyków ludzi sukcesu

Fryderyk Karzełek: ekspert, mentor i doświadczony szkoleniowiec z dziedziny rozwoju osobistego. Pomysłodawca i założyciel firmy Heksagon Group oraz twórca koncepcji sprzedaży naturalnej. Od 2018 roku prowadzi Klub 555 – codziennie o godzinie 5:55 spotyka się na żywo z tysiącami osób, aby wspierać ich w budowaniu dobrych nawyków i wzmacnianiu samodyscypliny. Jest autorem wielu książek, takich jak: „Problemy są dobre”, „Sprzedaż naturalna” czy „Obudź się!”, która stanowi autobiograficzny poradnik z zakresu finansów i rozwoju osobistego. Jest również autorem Heksagonu Szczęścia – koncepcji, która zakłada, że źródłem szczęścia i satysfakcji w życiu jest zachowanie równowagi w sześciu najważniejszych obszarach życia. Jako doświadczony przedsiębiorca, prowadzi liczne szkolenia, zarówno z zakresu rozwoju osobistego, biznesu, jak i sprzedaży.

Napisane przez mariaaa

SOFTSWISS została nominowana na tytuły ,,Pracodawca roku” i ,,Miejsce pracy roku”

Jak przedsiębiorcy spędzają wakacje? [Raport]